KS Słupia Kobylnica - strona nieoficjalna

Garbarnia Kępice 10:1 Sokół Kuleszewo
Barton Barcino 3:4 Pomorze Potęgowo
KS Daminca 1:1 Sokół Szczypkowice

Słupia na półmetku – na fali!

• autor: ksslupiakobylnica, 2017-12-07 23:02

Ponad miesiąc temu zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej słupskiej klasy A. Opadły już emocje i pora dokonać podsumowania występów piłkarzy KS Słupia Kobylnica.
Początek sezonu nie zapowiadały tak dobrego wyniku na półmetku rozgrywek. Na trzy tygodnie przed ich rozpoczęciem klub został bez trenera i kilku podstawowych zawodników.
Zarządowi udało się porozumieć z Pawłem Waleszczykiem, który został grającym trenerem. Jego pracy na treningach i zaangażowaniu zawdzięczamy dzisiejszą pozycję klubu – drugie miejsce w tabeli, punkt straty do lidera z Główczyc (jednak rozegrany jeden mecz mniej).

Trener wyzwolił pokłady energii w zawodnikach – skazanych przed rozgrywkami na porażkę i spadek do klasy B. Piłkarze z pełnym zaangażowaniem podeszli do treningów oraz meczów – o czym świadczą liczby:
• w 12 meczach tylko jedna porażka i dwa remisy – pozostałe 9 meczów w grupie wygranych;
• najmniejsza liczba straconych bramek – tylko 14 – tym elementem obecny skład nawiązuje do Słupi sprzed 10-15 lat, kiedy to znakiem rozpoznawczym drużyny z Kobylnicy była defensywa (w myśl zasady, że obrona zaczyna się już od napastników);
• Słupia jest również najlepsza drużyną spośród tych z Gminy Kobylnica, wyprzedając zdecydowanie piłkarzy z Kończewa i Kuleszewa.

Zarząd KS Słupia Kobylnica docenił pracę Trenera Pawła Waleszczyka i przedłużył z nim umowę o współpracę co najmniej do końca rundy wiosennej. Obie strony żywią nadzieję, że uda się wprowadzić klub ponownie do Słupskiej Klasy Okręgowej.

Mimo trwającej przerwy w rozgrywkach, Zarząd z Trenerem pracują nad planem przygotowań do rundy wiosennej. Dogrywane są terminy meczów kontrolnych przed rozpoczęciem rozgrywek, planowanych na drugą połowę marca 2018 – o tych planach będziemy informować na bieżąco!

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

niedziela

Sparing z Karolem Pelplino, stadion przy ul. Zielonej, godz. 15.00, zbiórka zawodników 14.00

pon.

03-2018

Polonez Bobrowniki 0:3 Słupia Kobylnica
2017-11-04, 14:00:00

oceny zawodników »

Brak aktywnych ankiet.

KONKURS DLA KIBICÓW 10.6.2017
Ładowanie...

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. ksslupiakobylnica 24