KS Słupia Kobylnica - strona nieoficjalna

Sokół Szczypkowice 2:1 Wybrzeże Objazda
KS Daminca 15:0 Koral Maszewo
Barton Barcino 1:2 Garbarnia Kępice

Słupia na półmetku – na fali!

• autor: ksslupiakobylnica, 2017-12-07 23:02

Ponad miesiąc temu zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej słupskiej klasy A. Opadły już emocje i pora dokonać podsumowania występów piłkarzy KS Słupia Kobylnica.
Początek sezonu nie zapowiadały tak dobrego wyniku na półmetku rozgrywek. Na trzy tygodnie przed ich rozpoczęciem klub został bez trenera i kilku podstawowych zawodników.
Zarządowi udało się porozumieć z Pawłem Waleszczykiem, który został grającym trenerem. Jego pracy na treningach i zaangażowaniu zawdzięczamy dzisiejszą pozycję klubu – drugie miejsce w tabeli, punkt straty do lidera z Główczyc (jednak rozegrany jeden mecz mniej).

Trener wyzwolił pokłady energii w zawodnikach – skazanych przed rozgrywkami na porażkę i spadek do klasy B. Piłkarze z pełnym zaangażowaniem podeszli do treningów oraz meczów – o czym świadczą liczby:
• w 12 meczach tylko jedna porażka i dwa remisy – pozostałe 9 meczów w grupie wygranych;
• najmniejsza liczba straconych bramek – tylko 14 – tym elementem obecny skład nawiązuje do Słupi sprzed 10-15 lat, kiedy to znakiem rozpoznawczym drużyny z Kobylnicy była defensywa (w myśl zasady, że obrona zaczyna się już od napastników);
• Słupia jest również najlepsza drużyną spośród tych z Gminy Kobylnica, wyprzedając zdecydowanie piłkarzy z Kończewa i Kuleszewa.

Zarząd KS Słupia Kobylnica docenił pracę Trenera Pawła Waleszczyka i przedłużył z nim umowę o współpracę co najmniej do końca rundy wiosennej. Obie strony żywią nadzieję, że uda się wprowadzić klub ponownie do Słupskiej Klasy Okręgowej.

Mimo trwającej przerwy w rozgrywkach, Zarząd z Trenerem pracują nad planem przygotowań do rundy wiosennej. Dogrywane są terminy meczów kontrolnych przed rozpoczęciem rozgrywek, planowanych na drugą połowę marca 2018 – o tych planach będziemy informować na bieżąco!

Autor: Treść:pozostało znaków:

Słupia Kobylnica   Sokół Kuleszewo
2018-05-27, 17:00:00

Statystyki przedmeczowe »

niedziela

Mecz w ramach rozgrywek A-klasy z Sokołem Kuleszewo. Godz. 17.00 - stadion w Kobylnicy, ul. Wodna

pon.

Pomorze Potęgowo 0:6 Słupia Kobylnica
2018-05-19, 17:00:00

oceny zawodników »

Brak aktywnych ankiet.

KONKURS DLA KIBICÓW 10.6.2017
Ładowanie...

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. ksslupiakobylnica 24