KS "Słupia" Kobylnica   Zawisza Borzytuchom
Kobylnica ul. Wodna 22

2018-08-15, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W pierwszym meczu inauguracyjnym Słupskiej Klasy Rozgrywkowej Słupia Kobylnica podejmowała Zawiszę Borzytuchom.Mecz rozpoczął się od mocnych ataków Gości którzy z minuty na minutę coraz mocniej zagrażali bramce Patryka Wójcika.W 18 minucie po błędzie naszego obrońcy który złamał linię obrony i został z tyłu napastnik Zawiszy wyszedł sam na sam z Wójcikiem i nie dał mu szans.0-1 dla Zawiszy która nie miała zamiaru się cofać.Jednak to Słupia od 30 minuty zaczęła coraz mocniej i groźniej atakować.Roszady w ustawieniach w końcu dały pożądany efekt.I w 43 minucie Grający trener nasze drużyny Paweł Waleszczyk strzelił z 20 metrów i nie dał szans bramkarzowi Zawiszy 1-1 .
Początek drugiej połowy to ataki jednej i drugiej drużyny .Jednak ponownie to Słupia zaczęła groźnie atakować. W 68 minucie piękna akcją na skrzydle popisał się Adam Hostyński który idealnie podał na 10 metr do Kamila Setnego a król Strzelców poprzedniego sezonu A klasy wiedział co z tą piłką zrobić. Radość na ławce rezerwowych i na trybunach 2-1 dla Kobylnicy.
Jednak to co najgorsze miało dopiero przyjść.
Z boiska zszedł Trener Paweł Waleszczyk ponowne roszady w zespole.Słupia Kobylnica się za mocno cofnęła i kontry były coraz większe ze strony Zawiszy a zbyt małe i bardzo rzadkie akcje Słupi.
Sędzia przedłuża mecz o 3 minuty,które Słupia Kobylnica będzie chyba pamiętać bardzo długo.92 minuta Zawisza wyrównuje po kolejnym błędzie w ustawieniu obrony.95 minuta odbiór piłki w środkowej strefie przez Zawiszę strzał na bramkę ,Wójcik broni ale wybija wprost na głowę zawodnika z Borzytuchomia 2-3 I koniec meczu.
Z nieba do Piekła :(:(:(
Było bardzo blisko na radość i pierwsze punkty Kobylnicy w inauguracyjny meczu.Ale jak wiedzą chyba wszyscy w piłkę gra się do końca i to pokazała Zawisza.
Na wyróżnienie zasługuje występ Naszego Juniora Wojtka Kalisza który w wieku 16 lat zadebiutował w piłce seniorskiej w V Lidze.I pomimo tak młodego wieku spisywał się rewelacyjnie i nie bał się stawić czoła rosłym obrońcą Zawiszy za co był oklaskiwany na trybunach.